Podsumowanie tygodnia – 21 sierpnia 2017

Ogłoszenia

Wspieraj moją twórczość!

Zachęcam do zakupu moich książek i muzyki. Opinie są mile widziane. Można je znaleźć w dziale „sklep” na mojej stronie. Myślę, że warto, ale chętnie przeczytam wasze szczere recenzje. Kiedy kupujesz moje produkty – wspierasz moją twórczość!

zniżka na stworzenie strony www i prowadzenie kampanii społecznościowej (- 50%)

Skorzystaj z wakacyjnej promocji!

Praca dla Ciebie?
  • Poszukuję grafika komputerowego. Jest do stworzenia kilkaset grafik 2D do mojej nowej gry komputerowej. Mam zamiar stworzyć ją na podstawie moich książek. Będzie dużo walk, akcji i ciekawych taktyk. Będę wzorować się na najlepszych tytułach. Ogłoszenie możesz przeczytać na lento. Dobra oferta, sprawdź!
  • Poszukuję również wokalistę-kompozytora, który stworzy piosenki na podstawie autorskich tekstów poetyckich pani Czesławy Kraśnianin. Ogłoszenie znajdziesz na lento.
KonkursY

Startuję konkurs na temat mojej działalności lub podsumowania tygodnia. Chodzi o to, aby poprawić jakość mojej pracy. Osoba, która będzie miała najciekawsze obserwacje/pomysły otrzyma moje obrazy oraz moje książki i muzykę. Wiem, że mogą się nie podobać, ale myślę, że mają jakąś wartość! W końcu można je przekazać dalej lub spalić w piecu na zimę. Może jakiś z nich Ci się spodoba? Wyślę wszystkie obrazy pierwszym trzem osobom z najlepszymi pomysłami, każda otrzyma parę obrazów. Pomysły muszą dobrze wpływać na moją pracę. Możliwe jest również wypłacenie pieniędzy za wyjątkowo przydatne porady.

Uwaga! Dodatkowo drugi konkurs na pseudonim artystyczny dla mnie. Nagrodą może być chwilowa reklama na mojej stronie lub obraz oraz moje książki i muzyka. Możliwe jest również wypłacenie pieniędzy za wyjątkowo ciekawy pseudonim.

Co nowego w muzyce?

Zamieszczam jeden z nowych tekstów Czesławy Kraśnianin.

Bieg zdarzeń

 

  1. Tyle zdarzeń w życiu przeżył każdy z nas

Że wspominać o nich czasem strach- hej, hej, hej

Chwile smutne i radosne kumulują się

Przyjemnie czuć, co w danej chwili los chce.

 

Refren:

Najtrudniejsze wiedzieć, że

Nie zawsze mogę mieć, co chcę

Trzeba wiedzieć o tym, że

Wszystko przemija, wziąć w garść się.

 

2. Kowalem swojego losu w dużej mierze jesteś Ty

Więc pora wziąć życie w ręce swe- hej, hej, hej

Bunt na krótką chwilę tylko dobry jest

Nie czas na porażki

Weż nowe zadanie bo czas na spełnienie.

 

Refren……………………………………

 

3. Dookoła radość ludzi z osiągnięć swych

Uważasz , że los z Ciebie kpi- hej, hej, hej

Długo to złudzenie prześladuje Cię

Lecz wiedz, że można zmienić bieg wydarzeń.

 

Refren………………………………………

 

Jeśli chodzi o moją twórczość to mogę powiedzieć, że w produkcji są dwie płyty – hip hopowa i rockowa. Pojawią się w roku 2017, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Dodatkowo planuję stworzenie wysokiej jakości materiału (płyty) w roku 2018. To będzie pierwsza produkcja z moim nowym stylem – połączenie rock i hip-hop. Mam zamiar spędzić sporo czasu na dopracowaniu utworów na tej płycie. Później będę tworzyć tylko kawałki w nowym stylu. Na pewno porzucę techno i pop.

Co nowego w książkach?

Ze względu na awarię internetu nie napisałem niczego nowego.

Co nowego w obrazach?

Podjąłem pracę, więc już nie długo wrócę do swojej pasji – malowania obrazów.

Recenzje książki, filmu i gry komputerowej

Jeśli chodzi o książkę, to polecam „Logo design love”. Autor: David Airey. Autor otwiera przed Tobą fascynujący świat wizualnej identyfikacji marki. Znajdziesz tu analizy przypadków, szkiców, logotypów, wskazówek dotyczących współpracy z klientami, anegdot oraz praktycznych informacji o tym, jak skutecznie zamknąć projekt. Ta książka pobudzi Twój zmysł twórczy.

 

Polecam grę „Lords of the realm”. Lords of the Realm III jest trzecią odsłoną serii gier strategicznych z elementami RPG, stworzonej i rozwijanej przez studio Impressions Games. Akcja osadzona została w okresie Średniowiecza, a gracz przejmuje kontrolę nad jednym z ówczesnych państw i stara się doprowadzić do jego rozkwitu oraz dominacji. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu, rozgrywka w Lords of the Realm III toczy się wyłącznie w czasie rzeczywistym (RTS). http://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=5454

Link do ciekawej strony

W tym tygodniu zaprezentuję e-podroznik.pl. Strona, na której znajdziesz aktualne połączenia komunikacji miejskiej.

Ciekawa treść tygodnia

Porada tygodnia – jak napisać dobre CV?

CV powinno zajmować 1 (max. 2) strony A4

Najlepiej, jeśli uda Ci się zawrzeć życiorys na 1 stronie A4. Oczywiście nie kosztem czytelności i wielkości czcionki! Jeśli musisz napisać więcej, kontynuuj na drugiej kartce (nie na odwrocie pierwszej!)

Twój życiorys, choć pewnie ciekawy, trafi do pracodawcy razem z wieloma innymi. Niestety nie ma on czasu by je wszystkie dokładnie przeczytać, zwłaszcza gdy są zbyt długie – on ma konkretne zadanie w postaci wyboru nowego pracownika i musi je zrealizować, najlepiej jak najszybciej. Dlatego lepiej napisać krótko i treściwie, by przekazać wszystkie informacje i jednocześnie zabrać osobie rekrutującej jak najmniej czasu.

CV musi być czyste i schludne

Obecnie życiorys powinien być napisany na białej kartce formatu A4, na komputerze, czarną czcionką o poważnym (normalnym) kroju – chyba, że pracodawca wyraźnie życzy sobie CV pisane odręcznie. Niedopuszczalne jest dostarczenie pomiętego lub poplamionego dokumentu. Gdy dostarczasz je osobiście, koniecznie opakuj je conajmniej w folię A4, a najlepiej w sztywną teczkę.

CV powinno być czytelnie sformatowane

Pierwsze wrażenie to właśnie wygląd, a nie treść Twojego CV!

Wyobraź sobie, że otrzymałeś/aś ponad sto zgłoszeń na zaoferowane stanowisko. Po jakim czasie zaczniesz bez czytania odrzucać te, których nie da się szybko “zeskanować” wzrokiem i wyciągnąć z nich najważniejszych informacji?

Użyj odpowiednio dużej czcionki i odstępów między wierszami, używaj nagłówków i wcięć przy hierarchizowaniu punktów, zachowaj wyraźny podział na części (wykształcenie, doświadczenie zawodowe, dodatkowe umiejętności itd.)

http://www.milionporad.pl/porady/finanse/72/Jak-napisac-dobre-CV-Curriculum-Vitae

Autor

Łukasz Grodzki

Poznaj Łukasza Grodzkiego i zobacz jego produkty i usługi! Książki fantasy/science-fiction, muzyka pop/techno/rock, obrazy olejne - krajobrazy i abstrakcje, szkolenia z projektowania stron www i gier komputerowych, coaching biznesowy i relacji damsko-męskich, projektowanie stron www i kampanie reklamowe w internecie, casualowe gry komputerowe.

Dodaj komentarz