Dlaczego ceny kończą się na 99 GROSZY?

Ile razy, przy kasie, irytowało Cię pytanie “czy mogę być winna grosika”? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego rzeczy nie mogą kosztować po prostu złotówkę, pięć czy pięćdziesiąt? Otóż nie mogą i jest ku temu bardzo ważny powód – dzięki temu kupujemy więcej.

Porównajmy sobie dwie ceny – 29,99 i pełne 30 zł. Miło że różnica między nimi to jest tylko jeden grosz, to patrząc na nie mamy zupełnie inne skojarzenia. 29,99 automatycznie uruchamia schemat myślowy “dwadzieścia parę złotych”. Z kolei 30 zł od razu wpada w schemat “trzydzieści parę złotych”. Więc mimo tak mały różnic operujemy na zupełnie innym rzędzie wielkości i w rezultacie dajemy się skusić teoretycznie niższej cenie.

Źródło: http://arturjablonski.com/dlaczego-ceny-koncza-sie-99-groszy/

Autor

Łukasz Grodzki

Poznaj Łukasza Grodzkiego i zobacz jego produkty i usługi! Książki fantasy/science-fiction, muzyka pop/techno/rock, obrazy olejne - krajobrazy i abstrakcje, szkolenia z projektowania stron www i gier komputerowych, coaching biznesowy i relacji damsko-męskich, projektowanie stron www i kampanie reklamowe w internecie, casualowe gry komputerowe.

Dodaj komentarz